Şirket, yaklaşık 20 milyon dolar değerindeki büyük iş anlaşmasını KAP’a duyurdu. Şirketin yaptığı açıklamada, iş anlaşmasının kapsamı ve şartları hakkında bilgi verildi.

KAP Açıklaması

"Şirketimiz, 26.07.2023 tarihinde TÜBİTAK Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü (SAGE) ile Aviyonik Sistem Bütünü Üretimi ve Bütünlemesi konusunda 19.997.120 ABD Doları tutarında sözleşme imzalamıştır. Siparişe konu ürünlerin teslimatlarının; 2023, 2024 ve 2025 yılları içinde tamamlanması planlanmaktadır."

Savunma Sanayi Devi Milyon Dolarlık Projeyi Duyurdu Savunma Sanayi Devi Milyon Dolarlık Projeyi Duyurdu

SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri A.Ş. Faaliyeti Nedir? 

SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri A.Ş. (SDTTR), Türkiye’nin savunma sanayiinde öncü bir şirkettir. 2005 yılında kurulan SDT, radar, elektronik harp, haberleşme, görev sistemleri, simülasyon sistemleri ve bilişim teknolojileri gibi alanlarda milli imkanlarla yüksek teknoloji ürünleri geliştirmektedir. SDT, Türk Silahlı Kuvvetleri ve diğer güvenlik kurumlarının ihtiyaçlarını karşılamak için çözümler sunmakta, aynı zamanda uluslararası pazarlarda da faaliyet göstermektedir. SDT, Ar-Ge’ye dayalı ürün geliştirme odağında ilerlemekte, beklentilerin üstüne çıkmayı hedeflemektedir.