İnfo Yatırım Menkul Değerler, yurt içinde nitelikli yatırımcılara satmak üzere 2 milyar TL tutarında borçlanma aracı ihracı planlıyor.

İnfo Yatırımın 28 Ağustos 2023 tarihli yönetim kurulu kararıyla alınan bu kararının geçerlilik sağlaması için Sermaye Piyasası Kurulu’ndan (SPK) onay alınması gerekiyor.

Şirket, bugün (29 Ağustos 2023) SPK’ya ihraç belgesi başvurusunda bulunduğunu KAP’a bildirdi. Borçlanma aracı ihracının şartları ve tarihi ise SPK onayından sonra açıklanacak.

Enerji Şirketi Ticaret Bakanlığından Destek Alacak Enerji Şirketi Ticaret Bakanlığından Destek Alacak

İhraç tavanı kıymet türü, borçlanma aracı olarak belirtilen borçlanma aracı ihracının satış türü, nitelikli yatırımcıya satış olarak belirtildi.

KAP Açıklaması

İnfo Yatırım Menkul Değerler'in (INFO) Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yaptığımı açıklama ise şu şekilde kaydedildi:

"Şirketimizin 28.08.2023 tarihli yönetim kurulu kararı kapsamında yurt içinde nitelikli yatırımcılara, halka arz edilmeksizin 2.000.000.000 TL tutarına kadar borçlanma aracı ihracı için ihraç belgesinin onaylanması amacıyla bugün (29.08.2023) Sermaye Piyasası Kurulu'na başvuru yapılmıştır.

Saygılarımızla"