YEO Teknoloji Enerji ve Endüstri A.Ş. (YEOTK), %100 iştiraki olan YEO Enerji Yatırımları A.Ş. ile enerji sektöründeki Avrupalı bir yatırımcı arasında Gürcistan’da 69 MWp kapasiteli güneş enerjisi santrali geliştirmesine yönelik işbirliği anlaşması imzaladığını duyurdu.

Aynı zamanda YEO Teknoloji, projenin inşaat, mühendislik, devreye alma dahil anahtar teslim işlerini üstlenecek.

YEOTK, yenilenebilir enerjide 2030 yılına kadar 1 GW kapasite hedefleyerek global bir oyuncu olma yolunda önemli bir adım attığını vurguladı.

YEO Teknoloji (YEOTK) Hakkında

YEO Teknoloji Enerji ve Endüstri A.Ş. (YEOTK), Türkiye merkezli bir enerji üretim, iletim ve dağıtım şirketidir. 2000’li yılların başında kurulan YEO, elektrik üretimi, iletimi ve dağıtımından enerjinin akıllı ve verimli kullanımına kadar elektrifikasyon zinciri boyunca konumlandırılmış lider bir şirket haline gelmiştir. YEO, elektrik, yenilenebilir enerji, su ve atık su, petrol ve gaz, çimento ve madencilik, altyapı, yiyecek ve içecek ile ilaç sektörlerine anahtar teslimi ve tek elden çözümler sunmaktadır. Güçlü teknik tecrübesi ve geniş portföyüyle YEO, otomasyon, dijitalizasyon ve elektrifikasyon alanlarında modern çözümler sunmaktadır. YEO’nun projeleri EPC temelinde dizayn, mühendislik, tedarik, entegrasyon, montaj ve devreye alma süreçlerini kapsamaktadır.

Enerji Şirketi 15 Milyon Dolarlık GES Projesini Açıkladı Enerji Şirketi 15 Milyon Dolarlık GES Projesini Açıkladı

KAP Açıklaması

"Şirketimizin %100 iştiraki olan YEO Enerji Yatırımları A.Ş. ile enerji sektöründeki Avrupalı bir yatırımcı arasında Gürcistan’da 69 MWp kapasiteli güneş enerjisi santrali geliştirmesine yönelik işbirliği anlaşması imzalanmıştır.

YEO Enerji Yatırımları A.Ş.’nin %49 oranında hisseye sahip olması planlanan işbirliği sözleşmesinde aynı zamanda YEO Teknoloji de projenin inşaat, mühendislik, devreye alma dahil anahtar teslim işlerini üstlenecektir.

Yenilenebilir enerjide 2030 yılına kadar 1 GW kapasite hedefleyen Şirketimiz, yatırımcı kimliği ile dünyanın farklı coğrafyalarındaki ofisleri ve iş yapma kabiliyeti ile global oyuncu olma yolunda yeni bir adım atmıştır.

Kamuoyuna ve Sayın Ortaklarımıza saygı ile duyurulur."