Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden projeye imza attığını duyuran YEO Teknoloji Enerji ve Endüstri A.Ş. (YEOTK), anlaşmanın detaylarını kamuya duyurdu.

Projenin detaylarını açıklayan YEOTK, Azerbaycan Cumhuriyeti’nde bulunan bir müşterisinin ekipman temini ile koruma ve kumanda projesi talebine yönelik projeye imza attığını belirtti.

O Hisse Bu Hafta 170 Milyon TL Kâr Payı Dağıtacak! O Hisse Bu Hafta 170 Milyon TL Kâr Payı Dağıtacak!

YEOTK, 330/110/10 kv Trafo Merkezi ekipman temini ile koruma ve kumanda projesi için sözleşme imzaladığını duyurken, toplam sözleşme bedelinin 1.170.000,00 euro olarak hesaplandığı, KAP'ta yapılan bildirimde açıklandı.

KAP Açıklaması

"Şirketimiz ile Azerbaycan Cumhuriyeti’nde bulunan müşterisi arasında 330/110/10 kv Trafo Merkezi ekipman temini ile koruma ve kumanda projesi için sözleşme imzalanmıştır. Toplam sözleşme bedeli 1.170.000,00 EURO’dur.

Kamuoyuna ve Sayın Ortaklarımıza saygı ile duyurulur."

YEO Teknoloji Enerji ve Endüstri A.Ş. (YEOTK) Faaliyeti Nedir?

2000’li yılların başında kurulan YEO, elektrik üretimi, iletim ve dağıtımdan enerjinin akıllı ve verimli kullanım ve uygulanmasına kadar elektrifikasyon zinciri boyunca konumlandırılmış bir şirket haline geldi. 

Kurulduğu günden bu zaman kadar 17 yıl içerisinde enerji üretiminden iletimine ve dağıtımına, akıllı ve verimli elektrik enerjisi çözümleriyle elektrifikasyonda ve otomasyonda başarılı bir pozisyona ulaşmıştır. Güçlü teknik tecrübesi ve birikimiyle, geniş ve tamamlayıcı portföyüyle YEO otomasyon, dijitalizasyon ve elektrifikasyon alanlarında çözümler sunmaktadır.

Projeleri EPC temelinde dizayn, mühendislik, tedarik, entegrasyon, montaj ve devreye alma süreçlerinin tümünü kapsayan bir şekilde yürütmektedir.