SPK, iki şirketin bedelli sermaye artırımına olumlu yanıt verdi. Ayrıca bir şirketin de tahsisli sermaye artırımı başvurusuna şartlı onay verildiğini açıkladı.

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Martı Otel ve Oylum Sınai Yatırımlar'ın bedelli başvurusunu onayladığını açıkladı. SPK, Egeplast'ın tahsisli sermaye artırımı başvurusuna ise 2 şartın yerine getirilmesi kaydıyla onay verildiğini açıkladı.

Sermaye Piyasası Kurulu, yapılan değerlendirmelerin sonunda iki şirketin bedelli sermaye artırımına olumlu yanıt verdi. Ayrıca bir şirketin de tahsisli sermaye artırımı başvurusuna şartlı onay verildiğini açıkladı.

Sermaye Artırımıyla İlgili Detaylar

Oylum Sınai Yatırımlar (#OYLUM); Sermaye Piyasası Kurulu'ndan onay alarak, 27 milyon 617 bin 600 TL değerindeki sermayesini, halka arz yöntemi kullanılarak 57 milyon 382 bin 400 TL yükseltecek ve 85 milyon TL'lik sermayeye ulaşmış olacak.

3 Hissenin Tedbir Kısıtlamaları Yarın Son Bulacak 3 Hissenin Tedbir Kısıtlamaları Yarın Son Bulacak

Kuruldan bedelli sermaye artırımına onay alan Martı Otel İşletmeleri (#MARTI); 120 milyon TL değerindeki mevcut sermayesini halka arz yöntemiyle 480 milyon TL yükselterek 600 milyon TL 'ye çıkaracak.

Egeplast Ege Plastik Ticaret ve Sanayi (#EPLAS) 400 milyon TL tutarındaki kayıtlı sermaye tavanı içerisinde, 20 milyon TL olan çıkarılmış sermayesinin, mevcut ortakların yeni pay alma hakları tamamen kısıtlanmak suretiyle, prosedürler çerçevesinde belirlenecek pay satış fiyatı esas alınmak suretiyle 140 milyon TL satış bedeli karşılığı hesaplanacak nominal tutarda artırılması nedeniyle ihraç edilecek ve Mazhar Zorlu Holding’e (#MZHLD) tahsisli olarak satılacak paylara ilişkin ihraç belgesinin onaylanması talebi 2 şartın yerine getirilmesi kaydıyla olumlu karşılanmasına karar verildi.

Bu şartlar;

  • Pay satış fiyatının nominal değer ve Prosedür çerçevesinde hesaplanacak baz fiyattan aşağı olmayacak şekilde belirlenmesi,
  • Mazhar Zorlu Holding'in sermaye artırımından elde edeceği payları Merkezi Kayıt Kuruluşu nezdinde hesabına geçtiği tarihten itibaren 3 yıl boyunca Borsa’da ve Borsa dışında satmayacağına, bu payların Borsada satılması sonucu doğuracak herhangi bir işlem gerçekleştirilmeyeceğine ve Borsa dışında yapılacak satışlarda da satışa konu payları alanların burada yer alan kısıtlamalara tabi olduğu hususunu alıcılara bildireceğine ilişkin verdiği taahhüt çerçevesinde gerekli işlemlerin tesis edilmesi için MKK’ya bilgi verilmesi.