Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ASUZU) şirketinin yüzde 200 oranındaki bedelsiz sermaye artırımı başvurusu Sermaye Piyasası Kurulu tarafından 09.01.2024 tarihli ve 2024/1 sayılı bülteninde onaylanmıştı. Bedelsiz sermaye artırımı onaylanan ASUZU şirketi, 15 Ocak tarihi itibari ile yatırımcısına pay hakkını dağıtmaya başladı.

Pay dağıtım işlemine başlayan şirket ile ilgili Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK) tarafından Kamu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ASUZU) Hak Kullanım İşlemleri hakkında açıklamalar yapıldı.

KAP Açıklaması

ASUZU şirketi SPK'dan bedelsiz artırım onayını almasının ardından, yatırımcısına pay hakkı dağıtımını 15 Ocak itibari ile başlamıştı. Pay dağıtımı sonrasında yatırımcıların hesaplarına geçecek olan paylar ile ilgili Merkez Kayıt Kuruluşu (MKK), yatırımcıları bilgilendirmek adına KAP'a açıklamalarda bulundu: 

Haftalar Sonra Büyük Anlaşmaya İmzayı Attı Haftalar Sonra Büyük Anlaşmaya İmzayı Attı

''ANADOLU ISUZU OTOMOTİV SANAYİ VE TİCARET A.Ş.’  nin 15.01.2024  tarihinde başayan % 200 oranındaki bedelsiz sermaye artırım işleminde, kaydileşmiş pay senetlerinin artırım karşılıklarının ilgili üyelerin müşteri alt  hesaplarına 17.01.2024 tarihinde alacak kaydedildiği belirtildi.'' denildi.

2024'ün İlk Onayı Gelmişti

Anadolu Isuzu Yönetim Kurulu’nun aldığı karara göre şirket yüzde 200 oranında bedelsiz sermaye artırımına gideceğini Eylül ayında duyurmuştu. ASUZU, 11 Eylül 2023 tarihinde bedelsiz sermaye artırımı için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuru yapılmasına karar verildiğini açıklamıştı.

Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ASUZU) şirketi, yüzde 200 Bedelsiz sermaye artırımı onayını 9 Ocak 2024 tarihinde SPK'dan almıştı.