Tuğçelik Alüminyum ve Metal Mamülleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından 21 Şubat 2024 tarihinde (bugün) Kamuyu Aydınlatma Platformu’ndan yapılan bildirimde Yeni İş İlişkisi Kurulması hakkında açıklamalar yapıldı.

Tuğçelik Alüminyum ve Metal Mamülleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. şirketi, Güç elektroniği modülünde kullanılacak housing ve cover (gövde ve kapak) parçalarından oluşan toplam 5 kalem Alüminyum HPDC (Yüksek Basınçlı Alüminyum Döküm) parçaları üretimleri için Vestel Elektronik firmasından nominasyon aldığı belirtildi. Bu nominasyon kapsamında, Tuğçelik, 2025-2029 yılları arasında Vestel Elektronik firması için housing ve cover parçalarının üretimi ile yaklaşık 40 Milyon USD ciro elde edeceğini duyurdu. Şirket tarafından anlaşmanın detayları KAP açıklaması ile duyuruldu.

KAP Açıklaması

Şirket tarafından yapılan KAP açıklamasında,

Son 3 Yıl İçerisinde Temettü Ödemesinde Rekor Kıran Şirketler Son 3 Yıl İçerisinde Temettü Ödemesinde Rekor Kıran Şirketler

''Firmamız Tuğçelik, Güç elektroniği modülünde kullanılacak housing ve cover (gövde ve kapak) parçalarından oluşan toplam 5 kalem Alüminyum HPDC (Yüksek Basınçlı Alüminyum Döküm) parçaları üretimleri için Vestel Elektronik firmasından nominasyon almıştır. Bu nominasyon kapsamında, Firmamız Tuğçelik, 2025-2029 yılları arasında Vestel Elektronik firması için housing ve cover parçalarının üretimi ile yaklaşık 40 Milyon USD ciro elde edecektir. Bu açıklamamızın Sermaye Piyasası kurulunun yürürlükteki özel durumlar tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu beyan eder, bu değerli iş anlaşmamızı Kamuoyunun bilgilerine sunarız.'' denildi.

Editör: Ece Çavuşlu