Migros Ticaret A.Ş. (MGROS) tarafından 16 Ağustos 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde Güneş Enerjisi Santrali yatırımı hakkında hakkında açıklama yapıldı.

Günün Önemli Şirket Ve Borsa Haberleri 5 Temmuz 2024 Günün Önemli Şirket Ve Borsa Haberleri 5 Temmuz 2024

Şirket tarafından yapılan duyuruda; ''Şirketimizin uzun vadeli sürdürülebilirlik hedeflerine katkı sağlayacak yenilenebilir enerji projeleri kapsamında, Malatya ilinde yaklaşık 16 MWp kurulu güce sahip Güneş Enerjisi Santrali kurulması için iş birliğine gidilmiştir. Enerji Performans Sözleşmesi iş modeli ile, yaklaşık 300’ü aşkın mağazanın elektrik tüketimine denk temiz enerji üretecek olan ve yaklaşık 6 ayda kurulumu öngörülen tesisin, 2024 yılı başında devreye alınması planlanmaktadır.'' denildi.

MGROS Faaliyeti Nedir ?

Türkiye’nin ilk sanal market uygulaması olan ve 1997 yılından bu yana, müşterilerin bir Migros mağazasında bulabilecekleri tüm ürünleri kapıda teslim hizmeti ile sunan Migros Sanal Market, Türkiye’nin uygulamalarında öncü, pazarı geliştiren, en büyük ve yaygın gıda e-ticaret sitesidir. Migros Sanal Market’ten Migros mağazalarında satılan tüm ürünler, Migros mağazaları ile aynı fiyat ve avantajlarla 7 gün 24 saat boyunca internet üzerinden sipariş edilebilmektedir.

Editör: Ece Çavuşlu