Özerden Plastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (OZRDN), Cast Mono Extrusion Hattı satışı hakkında yeni bir sözleşme imzaladığını Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) duyurdu.

30.173.640 TL tutarındaki maddi duran varlık satışı hakkında KAP'ta yapılan açıklamada, satış sözleşmesinin detaylarına da yer verildi.

OZRDN tarafından yapılan açıklamada, makina parkının satışını son dönemde satışı artan yalıtım ürünlerinin imalatına odaklı ekipmanlarla yenilemek, değişen piyasa ve üretim maliyet şartlarına uyum sağlamak, ürün yelpazesinde çeşitliliği arttırmak, maliyet ve kalite verimliliğini yükseltmek, şirketin çevresel sürdürülebilirlik politika ve hedefleri kapsamında büyümeye imkan sağlamak amacıyla gerçekleştirildiği belirtildi.

13 Haziran 2024 Günün Önemli Şirket Haberleri 13 Haziran 2024 Günün Önemli Şirket Haberleri

Yapılan dev satış sonrası şirket, olağan satış ve üretim miktarının etkilenmeyeceğini vurguladı.

KAP Açıklaması

30.173.640 TL tutarındaki dev satışa ilişkin OZRDN tarafından şu açıklama yapıldı:

"Yönetim Kurulu’nun 22.08.2023 tarihli ve 24 sayılı kararıyla; kamuya açıklanması hakkında satış alıcı tarafından ekipmanın test edilip alım kabulü sonrasında kesinleşmiş olacağı için satışın olası iptal riskinden dolayı kamuya açıklanmasının ertelenmesi kararı alınan; bir adet  Cast Mono Extrusion Hattının satış bedeli 07.09.2023 itibarıyla önden tahsil edilerek satış kesinleşmiştir. Makina parkımızı son dönemde satışı artan yalıtım ürünlerimizin imalatına odaklı ekipmanlarla yenilemek , değişen piyasa ve üretim maliyet şartlarına uyum sağlamak,  ürün yelpazemizde çeşitliliği arttırmak, maliyet ve kalite verimliliğini yükseltmek, şirketimizin çevresel sürdürülebilirlik politika ve hedefleri kapsamında büyümeye imkan sağlamak amacıyla yapılan satışın mevcut atıl kapasitemiz nedeni ile olağan satış ve üretim miktarımızı etkilememesi  öngörülmektedir ."