Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri'nin askerî haberleşme ihtiyaçlarını karşılanması amacıyla kurulan savunma sanayi şirketi Aselsan (ASELS), aynı zamanda yatırımcıların gözdesi olmaya devam ediyor.

aselsan-asels-ihracat-aciklamasi

Borsa İstanbul'un en etkin şirketlerinden olan Aselsan (ASELS) düzenli olarak yayımladığı Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) bildirimleriyle hissedarlarını ve kamuoyunu, projelere ve süreçlere ilişkin bilgilendiriyor.

Yeni Halka Arzın Sonuçları Açıklandı! Bireysel Yatırımcıya Bu Kadar Lot Düştü Yeni Halka Arzın Sonuçları Açıklandı! Bireysel Yatırımcıya Bu Kadar Lot Düştü

ASELS Milyon Dolarlık İhracat Yapacak

Borsanın gözdesi olan ASELS tarafından 21 Şubat günü yapılan KAP açıklamasında ise bir başka satış sözleşmesi hakkındaki detayları kamuoyuna sunuldu.

Aselsan tarafından yapılan açıklamaya göre ASELSAN ile platform üreticisi bir müşterisi arasında; Avrupa Birliği üyesi bir ülkenin son kullanımına yönelik kara araçları faydalı yükleri ihracatı ile ilgili olarak yeni bir sözleşmeye imza atıldı.

Avrupa Birliği üyesi olan ülkeye gerçekleştirilecek satışın toplam değerinin 12.089.000 ABD Doları olduğu ise paylaşılan KAP bildiriminde yatırımcılara duyuruldu.

ASELS KAP Açıklaması

Savunma sanayi devi ASELS'in KAP'ta yayımladığı bildirimin tam hali şu şekilde:

"ASELSAN ile platform üreticisi bir müşterisi arasında; Avrupa Birliği üyesi bir ülkenin son kullanımına yönelik kara araçları faydalı yükleri ihracatı ile ilgili olarak, toplam bedeli 12.089.000,- ABD Doları tutarında bir yurt dışı satış sözleşmesi imzalanmıştır."

Yasal Uyarı

Yatırım tavsiyesi değildir. İçeriğin tamamı halka açık verilerden derlenmiştir.