Astor Enerji A.Ş. (ASTOR) tarafından 2 Şubat 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde ihale süreci hakkında açıklamalar yapıldı. Enerji şirketi Astor tarafından yapılan açıklamada, şirket Ukrayna menşeili bir enerji şirketinin HES projesi için özel olarak trafo üretimi yapacağını duyurdu. Enerji şirketi tarafından duyurulan bu anlaşmanın bedeli ise 28 Milyon Dolar olarak duyuruldu.

Enerji şirketi Astor, yatırımcısını bilgilendirmek adına KAP açıklamasında bulundu.

KAP Açıklaması

Enerji şirketi tarafından yapılan KAP açıklamasında,

''Şirketimiz, hisseleri %100 oranında Ukrayna devletine ait olan ve Ukrayna'nın en büyük Hidro Elektrik Üretim (HES) şirketi olan Private Joint Stock Company "Ukrhydroenergo" tarafından açılan 28.479.300.- ABD Doları (864.657.179.-TL Sekizyüzaltmışdörtmilyonaltıyüzelliyedibinyüzyetmişdokuz Türk Lirası) tutarındaki ihaleye en iyi teklifi vermiş ve birinci sırada yer almıştır. Projenin kabul edildiği şirketimize kabul mektubu ile tebliğ edilmiştir.

Proje kapsamında 6 (altı) ayrı HES projesine 90 MVA ile 290 MVA aralığında değişen kapasiteler ile 10 adet güç trafosu üretilecektir.

Son 1 Aya Göre Yüzde 2 Kaybettiren Hisseden Sermaye Artırım Açıklaması Son 1 Aya Göre Yüzde 2 Kaybettiren Hisseden Sermaye Artırım Açıklaması

Projeye ilişkin sözleşme sürecinin tamamlanmasını takiben kamuoyu ve yatırımcılarımız ayrıca bilgilendirilecektir.

Yapılan sözleşmenin 2022 yılı hasılata oranı % 11,70'tir.

Kamuoyu ve yatırımcılarımızın bilgilerine sunarız.

Saygılarımızla,'' denildi.

Editör: Ece Çavuşlu