KMPUR Bedelsiz

Şirket, iç kaynaklardan sağlanan tamamıyla bedelsiz sermaye artırımı başvurusunun Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından kabul edildiğini açıkladı. Açıklamada şirketin %100 oranında bedelsiz sermaye artırımına gideceği belirtildi.

KAP Açıklaması

"Şirketimiz sermayesinin, tamamı iç kaynaklardan karşılanmak suretiyle, 243.100.000 TL’ye artırılması nedeniyle ihraç edilecek 121.550.000 TL’lik itibari değerdeki paylara ilişkin İhraç Belgesinin onaylanmasına ve Esas Sözleşmenin “Sermaye” başlıklı 6. maddesinin tadil edilmesine ilişkin başvurumuz SPK tarafından onaylanmış olup, karar SPK’nın 03/08/2023 tarih ve 2023/45 sayılı bülteninde yayımlanmıştır.

Kontrolmatik, Yüzde 150 Oranındaki Sermaye Artırımını Duyurdu Kontrolmatik, Yüzde 150 Oranındaki Sermaye Artırımını Duyurdu

Kamuoyunun ve yatırımcılarımızın bilgisine sunarız."

Kimteks Poliüretan Faaliyeti Nedir?

Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret A.Ş., 1999 yılında kurulan ve poliüretan sistemleri üreten bir şirkettir. Şirket, ayakkabı tabanı, esnek köpük, sert köpük, polyester poliol ve kaplama, yapıştırıcı, mastik ve elastomer gibi beş ana ürün grubunda faaliyet göstermektedir. Şirket, Kimteks Kimya Tekstil Ürünleri San. ve Tic. A.Ş.'nin bir iştiraki olup, Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan modern tesislerinde üretim yapmaktadır. Şirket, Kimpur markasıyla Türkiye’nin ilk yerli poliüretan sistem evi olarak tanınmakta olup, yenilikçi ve sürdürülebilir kimyasal çözümler sunmaktadır.