Şirket tarafından yatırımcısını bilgilendirmek adına KAP'a yapılan açıklamada, ihale bedelinin 9 milyon 92 bin TL olduğu açıklandı. Gesan şirketi tarafından daha da öncede gelen ihale haberi borsada hisseye olumlu yansımıştı. Gesan, ihalenin detayları ile ilgili KAP'a açıklamalarda bulundu.

GESAN İhale KAP Açıklaması 

Gesan şirketinin KAP'a yaptığı açıklamada, 

''Şirketimiz, GBB ENERJİ ANONİM ŞİRKETİ tarafından gerçekleştirilen, 2023/251623 ihale kayıt numaralı ‘'TRAFO VE ELEKTRİK MALZEMELERİ ALIMI'' konulu ihaleye katılmış ve en avantajlı fiyatı vererek, ihalede 1. olmuştur. İhalede teklif edilen toplam bedel KDV hariç 9.092.300, -TL'dir. (Dokuzmilyondoksanikibinüçyüz, Türk Lirası)

İhale ile ilgili gelişmeler kamuoyu ve yatırımcılarımıza duyurulacaktır.'' denildi.

GESAN İhale Sonrası Anlık Hisselerin Durumu 

Borsa İstanbulda işlem gören GESAN, saat 13.10 itibari ile yüzde 2,96'lık düşüş ile ''82'' liradan işlem görmektedir. Şirketin yaptığı ihale açıklaması sonrası herhangi bir artış gözükmedi.

gesan

GESAN Faaliyeti Nedir ?

Girişim Elektrik Sanayi olarak elektriğin üretimi, iletimi, dağıtımı ve kontrolü aşamalarının tamamında hem anahtar teslim taahhüt, hem de çok geniş bir yelpazede ürünün ve sistemin üretim ve tedariğini yapıyor, mühendislik ve üretim gücümüzle kurulduğumuz 1999 yılından bu yana stratejik adımlarla sürekli olarak büyümeye devam ediyoruz.

Ofislerimiz, çok sayıda kapalı ve açık üretim alanlarına sahip fabrikalarımız, ARGE merkezimiz, ve test laboratuvarımızla toplam 80.000 m2’nin üzerinde üretim alanına sahip Ankara’daki merkez kampüsümüzde enerjinin her alanında en iyi hizmet, ürün ve çözümleri sunuyoruz. Hollanda, Makedonya, Irak, Fas, Cezayir ve Ukrayna’da yerleşik ofis ve tesislerimizde görev alan mühendislerimiz ve personelimizle önceliğimiz Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgeleri olmak üzere 5 kıtada 60 ülkeye ürün ve hizmetlerimizi ulaştırıyoruz.

21 Şirket Genel Kurul Toplantısı Yapacak 21 Şirket Genel Kurul Toplantısı Yapacak