Oncosem Onkolojik Sistemler Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ONCSM), Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından yapılan “Kemoterapi İlaç Hazırlama Hizmeti (36 Aylık)” ihalesine katılarak 27.704.527,20 TL bedelle ihaleyi kazandığını duyurdu.

Bu önemli sağlık hizmeti ihalesi ile Oncosem, kanser tedavisine katkı sağlamayı amaçlıyor.

ONCSM İhale

ONCSM 16 Ekim Pazartesi günü yaptığı KAP açıklamasında ise Dr.Abdurrahman Yurtaslan Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından açılan 2 aylık kemoterapi ilaç hazırlama hizmet ihalesini kazandığını açıklamıştı.

4.103.886 TL bedelli Ankara'daki ihale ile beraber, ONCSM'in kemoterapi ilacı hazırlama hizmet ihalesinden elde edeceği kazanç 30 Milyon TL'yi geçti.

Borsada İşlem Gören Şirketin Yeni Fabrikası Üretime Başladı Borsada İşlem Gören Şirketin Yeni Fabrikası Üretime Başladı

ONCSM Faaliyeti

Oncosem Onkolojik Sistemler Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ONCSM), kanser tedavisinde hayati rol oynayan kemoterapi ilaç hazırlama ve uygulama hizmetlerinde uzmanlaşmış bir Türkiye merkezli şirkettir. Aynı zamanda yarı mamul bileşenler, tıbbi cihazlar, diagnostik ürünler ve koruyucu ekipmanların üretimini gerçekleştirmektedir. Oncosem, 1996 yılında kurucu Erol Çelik’in sağlık sektörüne girişiyle başlayan bir hikayeye sahiptir. 2000 yılında Dupont firmasının hastane enfeksiyonları ürünleri için distribütörlük anlaşması imzalanmış, 2006’da Santek kurulmuş, 2008’de Oncosem faaliyete geçmiş ve medikal tekstil alanında üretime başlamıştır. Ayrıca Türkiye’ye ilk Robotik Kemoterapi İlaç Hazırlama sistemleri ithal edilmiştir.