Gerçekleşen Genel Kurul toplantısının ardından temettü/kar payı ödemesine ilişkin kararı açıklayan Pamel Yenilebilir Elektrik Üretim (PAMEL), Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) şu bilgileri paylaştı;

PAMEL temettü

Genel Kurulda alınan karara göre şirketin geçmiş yıllarda zarar etmesi sebebiyle net dönem karları geçmiş yıllar zararlarıyla karşılaştırılacak ve nakit temettü ödenmeyecek. Bu karar Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) 16 Ağustos 2023 tarihinde Pamel Yenilebilir Elektrik Üretim A.Ş. (PAMEL) tarafından duyuruldu.

PAMEL hisse

PAMEL hissesi, 15 Ağustos 2023 tarihinde 177.9 TL’den kapanış yapmıştır. Hisse, 10 günlük hareketli ortalamaların altında seyretmektedir. Hisse, 2023 yılı içerisinde en yüksek 413.7 TL’yi görmüş, ancak sonrasında düşüş trendine girmiştir. 

PAMEL hissesinin şu anki fiyatı 176.8 TL olarak gösterilmektedir. Hisse, bugün 174.3 TL ile 181.7 TL arasında işlem görmüştür. Hisse, önceki kapanışa göre -1.1 TL veya -0.6183% düşüş kaydetmiştir. Hisse, 52 haftalık en yüksek fiyatı olan 413.7 TL’ye göre -57.25% değer kaybetmiştir.

Haziran'ın Son Haftasında Temettü Verecek Şirketler Listesi Haziran'ın Son Haftasında Temettü Verecek Şirketler Listesi

Pamel Yenilebilir Elektrik Üretim A.Ş. (PAMEL) Faaliyeti Nedir?

Pamel Yenilenebilir Elektrik Üretim (PAMEL), yenilenebilir enerji sektöründe faaliyet gösteren bir şirkettir. Şirket, 2007 yılında kurulmuş olup, Borsa İstanbul’da PAMEL koduyla işlem görmektedir. Şirketin portföyünde, Adıyaman ve Erzurum’da yer alan toplam 14,436 MW kurulu güce sahip iki hidroelektrik santrali ve Ankara, Bala’da yer alan toplam 4,01856 MW kurulu güce sahip dört güneş enerjisi santrali bulunmaktadır. Şirket, yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanarak elektrik üretimi yapmakta ve Türkiye’nin enerji ihtiyacına katkıda bulunmaktadır.