Yüzde 38,61 Yükselen Enerji Şirketi, Yeni Sözleşme Açıkladı Yüzde 38,61 Yükselen Enerji Şirketi, Yeni Sözleşme Açıkladı

Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. (SISE) İngiltere’de yeni şirket kurdu.

Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. (SISE), Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, dış ticaret operasyonlarının etkin şekilde yürütülmesi amacıyla, İngiltere ve Galler’de yerleşik, Sisecam UK Limited unvanlı yeni bir şirket kurduğunu duyurdu.

Şirket, yeni kurulan şirketin sermayesinin 350 bin İngiliz Sterlini olduğunu ve SISE’nin %100 oranında iştirak ettiğini belirtti.

SISE, şişe, cam, cam elyafı, soda ve krom bileşikleri üreten bir şirkettir. Şirket, Türkiye’nin yanı sıra Avrupa, Asya, Afrika ve Amerika’da da faaliyet göstermektedir.

SISE, İngiltere’de kurduğu yeni şirket ile hem dış ticaret hacmini hem de uluslararası pazarlardaki varlığını artırmayı hedeflemektedir.

KAP Açıklaması

"Şirketimizin dış ticaret operasyonlarının etkin şekilde yürütülmesi amacıyla, sermayesine Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. tarafından %100 oranında iştirak edilen, 350.000 GBP (ÜçyüzellibinİngilizSterlini) sermayeli, İngiltere ve Galler'de yerleşik, Sisecam UK Limited unvanlı yeni şirket kuruluş işlemleri 01.11.2023 tarihinde tamamlanmıştır."