Yeni Halka Arzın Sonuçları Açıklandı! Bireysel Yatırımcıya Bu Kadar Lot Düştü Yeni Halka Arzın Sonuçları Açıklandı! Bireysel Yatırımcıya Bu Kadar Lot Düştü

Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş. (AGROT) tarafından 19 Şubat 2024 tarihinde (bugün) Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde Bağlı Ortaklığın İhaleye katılması hakkında açıklamalar yapıldı.

Tarım şirketi yaptığı ihracat ile ilgili, %90 bağlı ortaklığı olan GRİD TEKNOLOJİ LTD. halka arz sürecinde sunmuş olduğu kesin izahnamede detaylarına yer verilen Yapay Zeka (AI) ve robotik yazışma tabanlı yeni nesil E-Ticaret Komünite Yönetimi ürünü olan BYCHAT, Birleşik Arap Emirliklerinin köklü organizasyonlarından Turkish Business Council’in (TBC) 2000’in üzerindeki üye ve şirketlerine servis vermesi için fizibilite (test ve demo) çalışmalarının olumlu sonuçlandığı, sonrasında yapılan ihaleye teklif verilerek şirketin bu ihalede kısa aday listesine (shortlist) kaldığı bildirildi. İhale sonuçlarının yaklaşık 30 gün içerisinde açıklanması beklenmektedir.

KAP Açıklaması

Tarım şirketi tarafından yapılan KAP açıklamasında,

''Şirketimizin %90 bağlı ortaklığı olan GRİD TEKNOLOJİ LTD. halka arz sürecinde sunmuş olduğu kesin izahnamede detaylarına yer verilen Yapay Zeka (AI) ve robotik yazışma tabanlı yeni nesil E-Ticaret Komünite Yönetimi ürünü olan BYCHAT, Birleşik Arap Emirliklerinin köklü organizasyonlarından Turkish Business Council’in (TBC) 2000’in üzerindeki üye ve şirketlerine servis vermesi için fizibilite (test ve demo) çalışmaları olumlu sonuçlanmış olup, sonrasında yapılan ihaleye teklif verilerek şirketimizin bu ihalede kısa aday listesine (shortlist) kaldığı bildirilmiştir. 

İhale sonuçlarının yaklaşık 30 gün içerisinde açıklanması beklenmektedir. 

Yerli ve milli teknoloji hamlemize öncülük eden yazılımlarımızdan birisi olan BYCHAT’in uluslararası pazarda güçlü bir marka olma yolunda önemli bir adım daha attığı değerlendirilmektedir. 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur'' denildi.

Editör: Ece Çavuşlu