Tuğçelik Alüminyum ve Metal Mamülleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (TUCLK), sermayesini 150 milyon TL artıracağını açıkladı.

2024 Yılında Yatırımcısını Zengin Eden Borsa Hisseleri 2024 Yılında Yatırımcısını Zengin Eden Borsa Hisseleri

Şirket, ödenmiş sermayesinin yurtiçi ve yurtdışındaki faaliyetlerini icra ederken özkaynaklar içindeki oranının çok düşük kalması nedeniyle bu kararı aldığını duyurdu.

TUCLK, bedelsiz sermaye artırımının tamamının iç kaynaklardan karşılanacağını ve sermaye artırımı için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuruda bulunulduğunu bildirdi.

Tuğçelik, sermaye artırımının detaylarını Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) paylaştı. Şirket, sermaye artırımının %500 oranında olacağını ve çıkarılmış sermayesinin 180 milyon TL’ye yükseleceğini belirtti.

KAP Açıklaması

TUCLK'in bedelsiz sermaye artırımına ilişkin KAP üzerinden yayımladığı bildirim şu şekilde:

"Şirketimiz 15.08.2023 Tarihli Yönetim Kurulu Kararı ile ödenmiş sermayesinin yurtiçi ve yurtdışındaki faaliyetlerini icra ederken özkaynaklar içindeki oranının çok düşük kalması nedeniyle, çıkarılmış sermayemizin Sermaye Piyasası Kurulu Kayıtlı Sermaye Sistemi Tebliği’nin 6.6 maddesine istinaden, tamamı iç kaynaklardan karşılanmak suretiyle %500 oranında artış ile 150.000.000-TL artırılarak 180.000.000-TL’ye yükseltilmesi için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuruda bulunulmuştur.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."