Dinamik Isı Makina Yalıtım Malzemeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (DNISI), çatılarına kurduğu güneş enerji santraliyle elektrik üretimine başladığını açıkladı.

Günün Önemli Şirket Ve Borsa Haberleri 8 Temmuz 2024 Günün Önemli Şirket Ve Borsa Haberleri 8 Temmuz 2024

DNISI, PE köpük üretim tesisi, PE laminasyon, PE mamül depo ve idari binalarının toplam 6 bin 450 metrekarelik alanına kurulan santralin tamamının devreye alındığını duyurdu. Şirket, bu yatırım sayesinde yılda yaklaşık 1 milyon 400 bin kilovatsaat elektrik enerjisi üreteceğini belirtti.

Güneş enerji santraliyle kendi elektrik ihtiyacının yaklaşık %65’ini karşılayacağını kaydeden şirket, elastomerik kauçuk köpük üretim tesisinin de güneş enerji santralleriyle birlikte dikkate alındığını ifade etti. Dinamik Isı Makina Yalıtım #DNISI, bu gelişmeyi, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayımladı.

KAP Açıklaması

"Şirketimizin 31.08.2022, 12.01.2023 ve 20.01.2023 tarihli Özel Durum Açıklamalarıyla kamuya duyurduğumuz, GES projelerimizden PE Köpük Üretim Tesisi, PE Laminasyon, PE Mamül Depomuz ve idari binalarımızın toplam 6.450 m2 olan çatı alanına kurulan Güneş Enerji Santrali (GES) yatırımının tamamı devreye alınmış olup elektrik üretimine başlanmıştır.

Devreye alınan bu yatırım sonucunda, söz konusu GES üretim tesisimizde yılda yaklaşık 1.400.000 KWh (934,72 KWp) elektrik enerjisi üretilecek olup, Elastomerik Kauçuk Köpük Üretim Tesisinin Güneş Enerji Santralleri ile birlikte dikkate alındığında, mevcut durum itibariyle elektrik enerjisi ihtiyacımızın yaklaşık %65’i,  Şirketimizin   kendi üretim  tesislerinden  karşılanmaya başlanmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."