Dev Şirket GES Projesine İlişkin Kararı Duyurdu Dev Şirket GES Projesine İlişkin Kararı Duyurdu

Borusan Mannesmann Boru Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BRSAN) yaptığı yeni anlaşmadan 629.248.394.20 TL gelir elde edecek. Şirketin katıldığı ihalenin toplam bedeli 1.890.414.388 TL olarak açıklandı.

Borusan Mannesmann Boru Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BRSAN) İhale Açıklaması

Şirketin KAP üzerinden gerçekleştirdiği açıklamada; ''Borusan Mannesmann, Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi (BOTAŞ) tarafından gerçekleştirilen "Manavgat-Alanya-Gazipaşa-Anamur İlçeleri Faz-1 Doğal Gaz Boru Hattı Projesi Çelik Boru Mal Alımı İşi"' ihalesine, Noksel Çelik Boru San. A.Ş. ve Ümran Çelik Boru A.Ş. ile kurmuş olduğu iş ortaklığıyla katılmıştır. Söz konusu ihale 1.890.414.388 TL bedel ile iş ortaklığı tarafından kesin olarak kazanılarak, BOTAŞ'la sözleşme imzalanmıştır.
 
 İhale tutarı içerisinde Borusan Mannesmann'ın payı 629.248.394.20 TL olacaktır. Söz konusu boruların sevkiyatı 2023 yılı 3. çeyreğinde yapılmaya başlanacak ve aynı yılın 4. çeyreğinde tamamlanacaktır.'' açıklamalarında bulunuldu.

BRSAN Faaliyeti Nedir ?

Şirket enerji, inşaat, otomotiv, tesisat, beyaz eşyalar ve mobilya imalatı alanlarına ürün tedarik etmektedir. Şirket Türkiye ve Avrupa'da beş fabrika işletmektedir. Şirket, ürünlerini Amerika, Avrupa ve Asya'da çeşitli ülkelere ihraç etmektedir.